Вторник 28 Сеп 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Се наоѓате во: Дома Производи Примед 10
Примед 10
Примед 10 PDF Печати Е-пошта

PRIMED 10 forte plus

Primed 10 forte plus e природен додаток во исхраната кој е добиен на база на најквалитетен мед, полен и матичен млеч. Дејствува на подобрување на имунитетот и одбрамбените способности на организмот.

Се препорачува за:

Ја зголемува плодноста (мажи и жени)
Подобрување на работата на мозочните келии
Поттикнување на функциите на ендокрината жлезда
Спречување на хормонските пореметувања
Зголемување на концентрација и го подобрува памтењето

Нето: 250 грама

Третман: до 25 дена

Дозирање: Една до две кафени лажички наутро, пред оброкот

Primed 10 forte plus како еликсир на животот се препорачува на луѓе кои имаат проблем со стерилитет, како и кај луѓе кои имаат зголемена физичка и ментална активност. Му помага на организмот да се избори против стресот и вирусните инфекции. Ги подтикнува функциите на ендокрината жлезда, го подобрува работењето на мозочните келии, ја зголемува концентрацијата, го подобрува памтењето. Се препорачува исто така и кај зголемена простата, хормонални пореметувања, анемија, различни срцеви заболувања.    Да се чува на темно и ладно место

Primed 10 forte plus е 100% органски, диететски, природен производ. Стручно мислење и проверка на квалитет е направена во “Gradskom Zavodu za Zaštitu zdravlja - Beograd”.

Состав: Најквалитетн мед, полен, прополис и матичен млеч. Primed 10 forte plus богат е со витамини, минерали и аминокиселини.

ЗОШТО МАТИЧНИОТ МЛЕЧ Е ИДЕАЛЕН ЗА ИСХРАНА

Матичен млеч содржи:


Оваков состав на матичниот млеч има, не само хранливи туку и лековити дејства.

Испитувањата покажуваат дека дејствувањето на матичниот млеч е многу позитивно во најразлични ситуации, како што се слабеење на видот, проширени вени, лоша нахранетост, симптоми на рана менопауза, сексуални проблеми, стерилитет, недостаток на полови хормони, артритис, паѓање на коса, Паркинсонова болест, главоболки – мигрена, симптоми на синдромот на хроничен замор, а исто така го поттикнува/подобрува имунолошкиот систем на организмот.

Клинчките студии исто така ни говорат и за неговите антибиотски својства. Тие својства се препишуваат на ројализин, состојка на матичниот млеч која исклучително позитвно дејствува во организмот.

Матичниот млеч значително го намалува нивото на холестерол во крвта и го смалува ризикот од артериосклероза. Матичниот млеч го стимулира производството на антитела, кои ги отстрануваат причинителите на многу инфекции, токсините и слобдните радикали.

Во составот на матичниот млеч се наоѓа и 10-ХДА (10-HDA), која е прогласена за најсилниот природен антитумурски фактор.

Како природен анти – стрес производ, матичниот млеч е помага во ситуација на анорексија, сериозен стадиум на анксиозност, депресија, несоница и во состојба на шок.

Матичниот млеч ја подобрува оксигенацијата на/во сите ткива, па дури и на мозочните келии, а со тоа човекот може да постигнува подобри физички и интелектуални резултати и истовремено да биде поотпорен на умор.

Со додавање на матичен млеч во секојдневната исхрана се забавува и процесот на стареење, посебно на кожата, косата и ноктите. Матичниот млеч го поттикнува создавањето на калогенот кој помага при спречување на појава на брчки (бори). Со регулирањето на хормоналниот статус, исто така индиректно делува на забавувањето на процесот на стареење и на остеопорозата кај жените, а кај мажите делува на простата, односно го олеснува мокрењето.

Значителни ефекти на матичниот млеч има при подобрување на циркулација, посебно кај дијабетичарите, губење на симптомите на оттрпнување на нозете, болки и непријатности во стомакот. При редовно земање на матичен млеч, го намалува нивото на шеќерот во крвта и го регулира крвниот притисок.

Поради сите овие дејства на матичниот млеч на човековиот организам, а и поради негови својства, кои науката не успеела сеуште да ги објасни, матичниот млеч  сматраат за Магична супстанција од природата. Иако 98% од неговиот хемиски состав е познат, науката не во ситуација да го копира и произведе матичниот млеч во лабараторија.

Со додавање на матичен млеч во исхраната, обезбедувате на својот организам дополнителна енергија, поттикнување на имунитетот и подобро физичко и ментално здравје.

Во Primed 10 forte plus се наоѓа оптимална количина на матичен млеч за дневна потреба (една кафена лажичка дневно) на здравите луѓе, односно и на луѓе со помали здравствени проблеми. За луѓе со сериозни здраствени проблеми се препорачува две до три кафени лажички дневно од Primed 10 forte plus.

 


Популарни

Посетители

Има 11 гости присутни

Анкета

Ви се допаѓаат производите на ПРИМЕД?