Вторник 28 Сеп 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Се наоѓате во: Дома Производи Примед 9
Примед 9
Примед 9 PDF Печати Е-пошта

PRIMED 9 brusnica

Primed 9 brusnica е природен додаток во исхраната добиен на база од најквалитетен мед и лековити билки. Благотворно делува на уриналниот тракт и го спречува ширењето на бактеријата ешерихије коли и хелико бактер пилори. Овој природен производ има потполно органски состав и како таков позитивно делува на целиот систем. Нема непосакувани последици и контраиндикации.

Се препорачува кај:

Уринални инфекции
Го намалува ризикот од карцином
Го намалува ризикот на појава на чир во желудникот

Нето: 250 грама
Количество:
за третман од 30 дена
Дозирање: дневно по една кафена лажичка PRIMED 9 BRUSNICA да се земе пред оброк

Primed 9 brusnica се користи успешно за превенција против уринални инфекции, како и за подобрување на имунолошката функционалност на уриналниот систем и на целиот организам. Овој природен производ исто така содржи антиоксиданси кои позитивно влијаат на функционалноста на имунолошкиот систем. Исто така Primed 9 brusnica го намалува ризикот од карцином, како што се рак на дојка (града) и на дебело црево, го спречува растот на келиите на ракот и неговото ширење по организмот/телото. Primed 9 brusnica е посебно ценет при исхрана кај луѓе кои се изложени на стрес, превенцијата посебно е назначена кај кардиоваскуларните заболувања (срце и крвни жили)

Primed 9 brusnica е природен антибиотик кој ги уништува штетните бактери и паразити во телото. Биофлавоноидите имаат посебно антибактериско дејство, исто така лековитите билки во комбинација со брусница можат да спречат појава на инфекција на уринарниот тракт (Е. Colli бактерија), дејствува на уништвување на бактеријата (Helicobacter pylori), која е причинител за создавање на чир во желудник,  го намалува ризикот од појава на заболувања на забите и забното месо односно непцата.

Primed 9 brusnica е 100% природен, органски дитетски производ. После дозирањето на овој 100% природен производ Primed 9 brusnica, овој оксиданс се врзува со протеините што се наоѓаат во келиите и на тој начин го запира растот и ширењето на тумурот.

 


Популарни

Посетители

Има 11 гости присутни

Анкета

Ви се допаѓаат производите на ПРИМЕД?