Вторник 28 Сеп 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Се наоѓате во: Дома Производи Примед 8
Примед 8
Примед 8 PDF Печати Е-пошта

PRIMED 8 feropolis

Primed 8 feropolis ефикасно ја прочиствува крвта и крвните садови. Прополисот и копривата овозможуваат постепено топење на плаки (акумулација на мрснотии) на  ѕидовите на крвните садови и на тој начин Primed 8 feropolis овозможува подобра циркулација , како во главните вени и артерии, така и во пeриферните крвни садови.

PRIMED 8 feropolis се прпорачува зa:

Смалување на нивото на триглицеридите во крвта

Смалување на нивото на холестеролот во крвта
Подобрување (зајакнување) на крвната слика
зголемување на железото во крвта

Нето: 30 ml
Количество: третман зa 15 дена
Примена: дневно, по 3 пати по 10 kапки во чај или на лажичка со мед

PRIMED 8 FEROPOLIS
е тинктура на база од прополис и лековити билки збогатена со железо. Дејствува благотворно на проблемите кај кардиоваскуларниот систем преку прочиствување на крвта и крвните садови. Исто така дејствува позитивно на дигестивниот тракт.

 


Популарни

Посетители

Има 12 гости присутни

Анкета

Ви се допаѓаат производите на ПРИМЕД?