Вторник 28 Сеп 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Се наоѓате во: Дома Производи Примед 7
Примед 7
Примед 7 PDF Печати Е-пошта

PRIMED 7 tiromed

Primed 7 tiromed успешно го зголемува нивото на јод во организмот и на тој начин им овозможува на органите на кои им недостига овој елемент да функционраат нормално,  како што треба. Овој природен производ Primed 7 tiromed се покажа многу делотворен кај луѓето што имаа проблем штитната жлезда, како и оние што имаат проблем со кожата, ноктите и косата.

Ги олеснива тежините/тегоби предизвикани од тироидна жлезда
Го смалува ризикот од тумур
Го спречува развивањето на рихитис
Го дополнува јодот во организмот

Зошто токму PRIMED 7 Tiromed

Primed 7 tiromed е диететски суплимент добиен на база на најквалитен мед, јод и етарски масла од ореви. Највеќе се користи кај луѓе кои имаат проблеми со тироидна жлезда и тоа кај хипотиреозе. Исто така има лековито дејство за прочистување, подобрување на крвта, регенерирање на киселини во желудник, против разни чиреви, болки во коските, гнојни рани, помага при лекување на тумури и цистични (цисти) заболувања. Се препорачува на лиѓето кои имаат проблеми со со штитната жлезда, потоа кај заболени од рихитис, генрално слаб организам, крварење на непца. Овој природен производ Primed 7 tiromed исто така помага при хранење на келии така што ги согорува мастите. Го потпомага правилниот раст, го прави организмот здрав, поттикнува ментална активност и придонесува за поздрава коса, нокти и кожа.

нето: 250 грама
количество: за терапија од 25 дена
Упатство: днвно, една кафена лажичка PRIMED 7 TIROMED конзумирајте пред јадење

Пчелин мед + Лековити билки + Витамин C,

Витамин A, Витамини B1, B2, B5, B6 и Витамин E

Kога се користи Primed 7 Tiromed

Штитна (Тироидна) жлезда е жлезда со ендокрино излачување која се наоѓа во вратниот дел и излачува секрет – хормон тироксин и тиронин кои го регулираат метаболизмот на сите останати ткива. Испитувањата покажуваат дека кај една од педесет жени и кај еден од илјада мажи што имаат симптоми како што се замор, поттекување на вратот и здебелубање се предизвикани од недоволно активна штитна (тироидна) жлезда.

Kako дејствува Primed 7 Tiromed

Доколку штитната жлезда не лачи доволно тироксин и тиронин (кои се потребни за правилно функционирање на сите келии во организмот – ја контролираат работата на срцето, крвотокот, варењето, телесната температура и активност на мозокот), метаболизмот е забавен, а последици се замор, студ, забавена работа на срце и вишок на килограми. Да би излачувала штитната (тироидна) жлезда доволни количини на хормони, неопходнии се јодот, Витамините А и Е, магнезиум, селен. Токму Primed 7 tiromed содржи доволни количини на јод кои што се потребни на организмот. Јодот лесно се абсорбира преку цревата за потоа да дојде во циркулацијата на крвта до крајните клетки.

 


Популарни

Посетители

Има 15 гости присутни

Анкета

Ви се допаѓаат производите на ПРИМЕД?