Вторник 28 Сеп 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Се наоѓате во: Дома Производи Примед 5
Примед 5
Примед 5 PDF Печати Е-пошта

Primed 5 Feromed

Primed 5 Feromed успешно ги отстранува симптомите на анемија и гихта, како и слабокрвност предизвикана од недостаток на железо и хемоглобин во крвата.


Го зголемува нивото на железо во крвта

Го зголемува нивото на хемоглобин во крвта

Ги прочиствува крвните садови

Помага во процесот на варење

Primed 5 Feromed е природен диететски суплемент добиен на база од најквалитетен пчелин мед и лековити билки, набрани во еколошки чисти предели во Србија.

Кako дејствува Primed 5 Feromed

Primed 5 feromed, поради својот органски состав и квалитетни состојки овој природен препарат има одлични апсорпции и во однос на капсули и таблети процентот на искористеност на активните состојки е и до четири пати повеќе, а со тоа и резултатите побрзо можат да се забележат.

Primed 5 feromed во својот состав не содржи: емулатори, конзерванси, кортикостероиди, нитѕ било која вештачка состојка, па затоа нема појава на контрадикции и непосакувани последици. Дејствувањето на овој приоден препарат Primed 5 feromed е повеќе кратен, дирекно дејствува на зголемувањето на железо и хемоглобин во крвта, а и индиректно дејствува на катер – желудец и исто така го подобрува имунитетот на човечкиот организам.

Kako се конзумира Primed 5 Feromed

Primed 5 feromed се зема наутро, не појадени, а најдобри ефекти се постигнуваат доколку се конзумира по една кафена лажичка половина час пред појадок. Течност би требало да се напиете после пет минути.

Се препорачува, во текот на терапијата од овој природен препарат Primed 5 feromed корисникот да избегнува мрснотии, газирани пијалоци и кафе, а во исхраната да вметнат кромид, цимет, спанаќ и кисела зелка.

Ефикасно дејство на овој природен препарат Primed 5 feromed можат да го потврдат корисниците, кои во 95% од нив имале подобрување на крвната слика и зголемување на железото и хемоглобинот во крвта.

За да ги погледнете коментарите на корисниците, Ве молиме посетете ја главната веб страна

http://www.primarna-medicina.com/o/primed-5-feromed/

 


Популарни

Посетители

Има 13 гости присутни

Анкета

Ви се допаѓаат производите на ПРИМЕД?