Примед 11 Печати

 

PRIMED 11 Мedočokolada

Primed 11 Мedočokolada е природен додаток во исхраната на база на мед, какао и цимет. Го подобрува имунитетот и помага превентивно против срцеви проблеми. Ја прочистува крвта од Лошиот холестерол и овозможува подобра циркулација на крвта низ крвните садови и помага за правилно работење на срцето.

Се препорачува:

против срцеви проблеми
за намалување на ризикот од срцеви напади
за намалување на крвниот притисок

Нето: 250 грама
Третман: до 30 (месец) дена.
Дозирање: Една кафена лажичка половина час пред јадење

PRIMED 11 Мedočokolada е природен диететски суплимент на база на најквалитетен мед, какао и цимет. Познато е дека какаото има доста корисни дејства, меѓутоа при термичка обработка повеќето од тие својства се губат.

PRIMED 11 Мedočokolada е природен производ кој во својот призводен процес нема термичка обработка на какаото, така што заедно со витамините и минералите од медот и циметот високо котира како здрава и квалитетна намирница од органско потекло.

Денес чоколадите и чоколадните производи кои се трошат во количини кои се од 30 до 50 пати повеќе од количините на произвоство на мед на Балканот, секое дете знае штое чоколада ама секое дете не знае што е мед. Затоа PRIMED 11 Мedočokolada е природен производ кој ќе ве воодушеви со својот вкус, а и исто така со делотворните позитивни особини. Комбинацијата од мед, какао и цимет ви дава впечаток како да јадете вистинска чоколада. PRIMED 11 Мedočokolada настаната е пред се со желба што подобро да се приближи кон децата како здравје во облик на 100% органска храна.