Вторник 28 Сеп 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Се наоѓате во: Дома Мелеми Крема Јелена
Крема Јелена
Крема Јелена PDF Печати Е-пошта

Заштитна Крема Јелена

Заштитна Крема Јелена за заштита на кожа е единствена крема која цитолошки продира длабоко во поткожните ткива со голем спектар на дејства. Чисто биолошки ги активира ќелиите, ја оживува микроциркулацијата во длабокиот и површинскиот дел на кожата и го помага разменуважето на енергетските хранливи материи во кожата. Регенеративно делува на сите видови на кожа, подеднакво ина машки и на женскиот пол. Помага при уништување на септикум, псоријаза, дерматитис, вируси, екцеми, бактерии, надразнувања, иритации и воспалениа, за кратко време сите наведени фактори губат на својата јачина и агресивност, а со тоа доаѓа до повлекување  по природен пат.

Заштитна Крема Јелена е наменета за сите возрасти, а посебно ја препорачуваме на бебињата по раѓање затоа што со длабинското дејство на прородните супстанции се подобрува и го чува здравјето од штетните надворешни вируси.

Со Заштитна Крема Јелена се спречува црвенило и иритација од пелени и од разни кожни болести и вируси. Се препорачува еднаш на ден да се нанесе на целото тело во танок слој.

Кај младите Заштитна Крема Јелена е голем хит и е многу барана во Европа. За многу кратко време исчезнува пубертетското црвенило, бубулици и белези, а кожата е повеќе мазна, нежна и чувствителна.

Заштитна Крема Јеленасо својот природен регеренс ја регенерира, храни и подмладува старата кожа, која за кратко време се обновува, а брчките и флеките со текот на времето се губат. Со интензивно користење под кожата се создава природен ботокс кој трае подолг период (со години). При изгореници доаѓа до регенарација на кожата, се смалува црвенилото, иритацијата, болката, сувост, пукање, а белезите се губат после подолго користење. Успешно делува на најчувствителните делови на кожата, како што се херпеси и разни подкожни заболувања, лимпфна жлезда, хематоми, грутки, чворови и оток на дојка.

Секоја вечер нанесете слој од Заштитна Крема Јелена на дојката, која со текот на времето ке добие цврстина и убавина, а преку вагиналните чепчиња ке ги избегнете честите вагинални заболувања. Кај сите заболувања на дебелото црево ја запира болката и го намалува крварењето. Заштитна Крема Јелена, многу е ценета кај дерматолозите, козметичарите, спортските лекари и кај други.

Начин на користење: Заболените места да се исчистат и да се нанесе тенок слој од Заштитна Крема Јеленарано наутро и навечер пред спиење.

Состав: Пчелен восок, растителни масла, розмарин, бор, нане, невен, жалфија, клека и сув екстрат од 17 врсти лековити билки.

Заштитна Крема Јелена ги исполнува многу строгите законски норми и секојдневно се испитува квалитетот од Агенцијата за лекови и медицински средства на Србија и Институт за јавно здравје во Краљево.

Контраиндикации не се познати

 


Популарни

Посетители

Има 14 гости присутни

Анкета

Ви се допаѓаат производите на ПРИМЕД?