Вторник 28 Сеп 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Се наоѓате во: Дома Производи Примед 6
Примед 6
Примед 6 PDF Печати Е-пошта

Primed 6 Urinarius

Primed 6 urinarius помага при успешно отстранување на симптомите на отежнато мокрење, помага при хипертрофични простати.

Го олеснува мокрењето

Елиминира проблеми при уринирање

Ублажува реуми и гихт

Благотворно дејствува на воспаление на бубрези

Primed 6 urinarius е диететски суплемент  направен на база од најквалитетен мед, полен, семки и локовити травки кои се набрани од еколшки чисти средини на Балканот.

Kako дејствува Primed 6 Urinarius

Поради својот органски состав и квалитетни состојки, овој природен препарат Primed 6 urinarius има исклучително добра апсорпција, во однос на капсули и таблети процентот на искористеност на активните состојки е и до три пати поголем, а со тоа и резултатите се многу побрзо впечатливи.

Овој 100% природен производ - Primed 6 urinarius во својот состав не содржи: емулатори, конзерванси, кортикостероиди, и ниту која друга вештачка состојка, па затоа нема можност од појава на контраиндикација и непосакувани ефекти. Дејството на овој природен препарат Primed 6 urinarius е повеќе кратен, директно дејствува на исфрлување на вишокот вода од организмот и овозможува олеснето мокрење/уринирање. Исто овој природен производ содржи и цинк кој е непходен за подобро функционирање на простата.

Kako се конзумира Primed 6 Urinarius

Primed 6 urinarius се зема наутро, непојадени (на празен стомак), најдобри резултати се постигнуваат доколку се конзумира една кафена лажичка половина час пред појадок, напите се течност после пет минути. Се препорачува, во текот на терапија корисникот да избегнува масти (мрсна храна), газирани пијалоци, кафе,.... а во исхраната да вметне магдонос, кромид, бундево (тиквино) семе и масло, лен, спанаќ и кисела зелка.

Ефикасноста на овој 100% природен препарат Primed 6 urinarius можат да го потврдат корисниците кои во 80% имале подобрување, во смисла на олеснето мокрење/уринирање.

Пчелин мед + Cucurbita Pepo (Bundeva) тиквини семки + Витамин B1, B2, C, E

Primed 6 urinarius има превентивно влијание на функцинирањето на мочните канали и простата, затоа што семките што овој приоден производ ги содржи се погати со сите елементи кои благотворно делуваат на простатата. Тоа се – каротеноиди, омега – 3, киселини и цинк. Семето од тиква (Cucurbita Pepo - Bundeva) e богато со магнезиум, манган, фосфор, железо, бакар, цинк, витамин К и протеини.


Bundeva
(тиква) и тиквино семе


Новите испитувања покажуваат дека исхраната богата со каротин може да го смали ризикот од одредени видови на рак као и да штити од дегенеративни промени во текот на стареењето.

Primed 6 urinarius - Благодарение на лековитите состојки што ги имаат Cucurbita Pepo (Bundeva) тиквините семки и нејзините масла, овој природен производ ја зајакнува мускускулатурата на мочниот меур, иницира мокрење/уринирање, ги смирува воспаленијата и спречува пореметување на функционалноста на мочните канали.

Од пореметување на функционалноста на простатата  патат повеќе од половина од машката популација над шеесет годишна возраст затоа се препорачува Primed 6 urinarius на сите оние луѓе на кои им целта да го ублажат ова пореметување.

Primed 6 urinarius е направен на на база на квалитетен еколошки чист мед, полен и семе од тиква (Cucurbita Pepo - Bundeva) кое богато со белковини, јаглени хидрати, витамини Б1, Б2, Ц, Е, минерали – посебно со фосфор и железо. Содржи пектин, каротен, фитостерин. Primed 6 urinarius дејствува како диаретик за исфрлување на вишокот на вода од организмот, посебно на оболените од реима, гихт, воспаление на бубрези или бешика. Помага исти и кај болести на желудец, црева и цревни паразити, јајници и во менопаузи исто помага и кај заболени и од псоријаза.. Овој природен производ е ефикасен и против детски глисти и пантличари. Исто така се препорачува на луѓе кои имаат проблеми со хипертрофична простата.

Забелешка – една кафена лажичка дневно од Primed 6 urinarius полека да се топи во устната шуплина (уста) половина час пред оброк.

 


Популарни

Посетители

Има 10 гости присутни

Анкета

Ви се допаѓаат производите на ПРИМЕД?