Вторник 28 Сеп 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Се наоѓате во: Дома Производи Примед 1
Примед 1
Примед 1 Форте PDF Печати Е-пошта

PRIMED 1 Forte – Природен имоностимулатор

Овој диететски суплимент елиминира вируси и бактерии во организмот, помогнува во подобрување на функционирањето на ослабените органи и го смирува нервниот систем. Освен тоа, го помага развојот, дава снага на постари и активни лица.

Го зголемува имунитетот

Превентивно делува против грип

Уништува микро – организми и бактерии

Дејствува превентивно против напнатост

PRIMED 1 Forte е потполно природен производ на база на мед, полен и прополис. Содржи во изобилие Б и Ц витамини, минерали и аминокиселини, освен тоа содржи и белковини, ензими, есенциални и органски киселини. Поради својот богат лековит состав PRIMED 1 Forte претставува идеална превентивна храна за подобрување на имунитетот. Овој производ поседува силни антимикробни својства, ефикасно елиминира бактерии, вируси, паразити во човечкиот организам, дејствува антидепресивно и го засилува/подобрува имунолошкиот систем. Брзо се апсорбира во човешкиот систем и лесно се вари, така што во краток временски период е видливо подобрување на општо – физичката состојба на корисникот. Исто така го зголемува апетитот и дава сила на корисникот

На кого се препорачува Primed 1 Forte

 

Оваа лековита мешавина на пчелни производи не поседува токсични својства и не предизвикува никакви нус – појави, така што сите можат да ја користат. Посебно се препорачува на деца во развој, како на ученици и студенти затоа што ги стимулира мозочните келии и го подобрува памтењето. Се препорачува и на спортисти за постигнување на подобри резултати затоа што позитивно влијае на снагата/силата и издржливоста. Исто така, ги подобрува функциите на жлездите и ослабените органи, помага при спречување на губење на видот и го спречува делумно стареењето, па е се препорачува и на постари луѓе. PRIMED 1 Forte Исто така се препорачува и за активните луѓе затоа што ја враќа силата/снагата, како и на оние кои се подлежни на чести настинки.

Како се конзумира Primed 1 Forte

PRIMED 1 Forte има висока енергетска вредност, па е сосема доволно да се конзумира до два пати на ден. Најдобро е да се конзумира наутро и навечер половина саат пред вечера по една лажичка (за кафе) од овој 100% природен пчелен продукт. Со ова се задоволуваат дневните потреби на организмот со витамини и минерали, и исто се подобрува и квалитетот на сонот. Доколку редовно се конзумира PRIMED 1 Forte му овозможува на организмот да се избори со стресот и вирусите без последици.

Состав:

Вода............................................11.1%

Масти..........................................0.1%

Белковини..................................1.4%

Јаглени Хидрати........................87.2%

Минерални Материи.................0.16%

Енергетска Вредност КЈ/100g..1526

Здраствена исправност е испитана во Центар за хигиена, хумана екологија и екотоксикологија при Градски завод за заштита на здравје во Белград: бр 06-1993

 

 


Популарни

Посетители

Има 8 гости присутни

Анкета

Ви се допаѓаат производите на ПРИМЕД?