Вторник 28 Сеп 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Се наоѓате во: Дома "Сребрени" производи Q10 ноќна крема
Q10 ноќна крема PDF Печати Е-пошта

Maxlab Q10 ноќна крема

Ги отклонува брчките и белезите

ја регенерира кожата во текот на ноќта

за нежна кожа и млад иглед

Maxlab Q10 ноќна крема ги ублажува брчките и ја регенерира кожата во текот на ноќта. Единствената формула го зголемува нивото на коензимот Q10 во кожата, кој влијае на биосинтезата на еластина, колаген и другите битни биомолекули. На кожата постепено се враќа изгубената природна еластичност, станува понежна и има помлад изглед.

Нано колоидното сребро во комбинација со провитаминот B5 и витаминот Е влијае на обновување на оштетената и иритирана кожа. Прородното масло од маслинки , авокадо, бадем и кокос ја штити кожата и ја задржува нејзината природна влажност. NANO среброто делува антимикробно и ги елиминира бактериите, гливиците и вирусите на површината на кожата.

Q10 ноќната керма е наменета за секојдневна употреба. После чистење на лицето, со врвовите на прстите нежно втријте ја кремата во кожата. Се препорачува на возраст од 30 до 50 години, кога природното ниво на конзим Q10 е намалено. Кремата е со неутрален мирис и е наменета за сите типови на кожа. Пакување 50 ml

 

 

Популарни

Посетители

Има 16 гости присутни

Анкета

Ви се допаѓаат производите на ПРИМЕД?