Вторник 28 Сеп 2021
 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Се наоѓате во: Дома Мелеми Старопланински мелеми Хемороиди
Старопланински мелем за хемороиди PDF Печати Е-пошта

Старопланински мелем за хемороиди

Старопланински мелем за хемороиди е природен препарат кој со лековити билки и материи успешно ги отстранува запалителните процеси кои предизвикуваат појава на хемороиди. Чешањето, болката и крварењето веќе по неколку дена изчезнуваат.

За создавање на мелемот се користат етерични масла од три врсти на билки: Невен (Calendula officinalis), кантарион (Hypericum perforatum) и ајдучка трева (Achillea millefolium).

Ланолинот кој е носител на мелемот, претставува маст од животинско потекло која се добива од преработка на волна од овца и многу благотворно делува на болно и оштетено ткиво.

Упатство за употреба:

 • Измијте го оболеното место со млака вода и неутрален сапун
 • Мелемот нанесете го три пати на ден на оболеното место , еднаш пред спиење
 • Третманот треба да трае минимум 10 дена
 • За тоа време не е потребно да се држи никаква диета во исхраната, но се препорачува да се избегнува употреба на алкохол, лута и зачинета храна и кафе.
 • Доколку има крварење слободно може да го зголемите бројот на премачкувања

Напомена:

 • Само за надворешна употреба, исклучиво по упатство
 • Да се чува на темно и суво место надвор од дофат на деца, на температура до 20 C
 • Пакување: 60 мл.
 • Рок на употреба 12 месеци од датум на отворање
 • Нема контраиникации

 

 

Популарни

Посетители

Има 16 гости присутни

Анкета

Ви се допаѓаат производите на ПРИМЕД?