Вторник 28 Сеп 2021
  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Се наоѓате во: Дома "Сребрени" производи Спреј за грло
Спреј за грло PDF Печати Е-пошта

SREBROSEPT® спреј за грло и непца е единствен препарат на база на активно колоидно сребро и етерски масла од одбрани лековити билки. Се одликува со продолжено антисептичко и противзапалително дејство.

Со употреба на препаратот се отклонува непријатниот мирис од усната шуплина, кој потекнува од развој на бактерии. Препаратот може секојдневно да се користи за одржување на хигиената на усната шуплина, смалувајќи го ризикот од настанување на кариес и инфекции. Благотворно делува кај инфекциите на горните дишни патишта, отежнато дишење, запаление на непца, афти и инфекција на слузокожата на усната (кандида).

 

 

Популарни

Посетители

Има 10 гости присутни

Анкета

Ви се допаѓаат производите на ПРИМЕД?